Bakan Şimşek’ten kredi notu ve enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, son derece önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, Türkiye’ye duyulan ilginin artık somut kaynak girişine dönüştüğünü belirtti.

SON DAKİKA KREDİ KARTI AÇIKLAMASI

SON DAKİKA KREDİ KARTI AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TRT Haber’de önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: “Yabancı yatırımcılarla yoğun bir mesai harcadık. ABD kıtasında IMF ve Dünya Bankası toplantıları için yatırımcı gruplarıyla bir araya geldik. Toplamda 20’den fazla toplantı gerçekleştirdik. Dünya genelinden gelen muadil bakanlarla görüştük ve çok taraflı yatırım bankalarıyla diyaloglarımızı sürdürdük. Özellikle küresel finans yatırımcılarıyla önemli görüşmeler gerçekleştirdik.”

“AMACIMIZ TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNİ, KALKINMASINI SAĞLAMAK”

Türkiye’nin Hazine varlıklarına gösterilen ilgi son derece yüksek; portföy yatırımları 17 milyar doları aştı. Program etkili bir şekilde işliyor ve güven güçlü. Bugün New York’ta üç farklı kredi derecelendirme kuruluşuyla bir araya geldik. Bu çabaların amacı, Türkiye’nin küresel finansman imkanlarına daha uygun ve uzun vadeli erişimini sağlamak. Türkiye’nin büyümesini ve kalkınmasını finanse etmek için yapılan bu adımlar oldukça verimli geçti.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir