QNB Sigorta

QNB Sigorta

Cigna’nın yeni ismi QNB Sigorta oldu

QNB Sigorta, Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank iştirakinde faaliyet gösteren Cigna Sıhhat Hayat ve Emeklilik; herkes için ulaşılabilir, emniyetli sigortacılık hizmetleri sunmak üzere çıktığı yola QNB Sigorta ismiyle devam edeceğini açıkladı. İştirak yapısı yüzde 100 QNB Finansbank iştiraki olarak değişen Cigna, esaslı deneyimine QNB Finansbank gücünü ekledi. Cigna, yeni marka ismi “QNB Sigorta” ile kesimdeki rekabetçi pozisyonunu ve müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor.

Sigortacılık bölümünde, 2007 yılından günümüze inovatif tahliller sunan Cigna Sıhhat Hayat ve Emeklilik, bölümde daha aktif adımlar atmak üzere yeni bir dönüşüm sürecine imza attı. Müşterilerinin değişen beklenti ve muhtaçlıklarını karşılamak için daima gelişimi ve inovasyonu benimseyen şirket, yeni bir isimle müşterileriyle buluşacağını duyurdu. Yoluna QNB Sigorta olarak devam edecek olan şirket, ferdî ve kurumsal müşterilerine geniş eser yelpazesi, hizmet kalitesi ve kanal çeşitliliğiyle muteber sigortacılık hizmetleri sunmayı sürdürecek.

Daha evvel yüzde 49 QNB Finansbank ve yüzde 51 Cigna Nederland Gamma B.V. paydaşlık yapısına sahip olan şirket, 13 Ocak 2023 tarihinde yapılan pay periyoduyla yüzde 100 QNB Finansbank iştiraki haline geldi. Yeni yapılanmasıyla QNB Finansbank’ın gücünü de ardına alan QNB Sigorta, sigortacılık bölümünde daha aktif adımlar atmayı hedefliyor.

“Sağlık sigortası alanında güçlenmeyi sürdüreceğiz”

QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş, “Değişime uyumlu kaslarımızdan aldığımız güç ve kurulduğumuz günden bu yana yanımızda olan QNB Finansbank’ın itimadıyla, seyahatimize QNB Sigorta olarak devam etmenin heyecanını yaşıyoruz” dedi ve ekledi: “200 yılı aşkın deneyimiyle dünyanın önde gelen sıhhat ve hayat sigortası şirketlerinden biri olan Cigna Küresel ile Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan QNB Finansbank iştirakinde 2012 yılında bir seyahate çıktık.

Hayat uzunluğu birliktelik kelamı vererek çıktığımız bu yolda, bugüne dek Türkiye’nin dört bir yanındaki 5 milyondan fazla müşterimizle birlikte kocaman bir aile olarak birbirimize yol arkadaşlığı yaptık. Dal ve müşteri beklentilerinin değişimine en yanlışsız biçimde karşılık vermeye devam ederken; dijitalleşme, altyapı yatırımları, hizmet ve eser çeşitliliğimizi artırma amaçlarımızla güçlü bir dönüşüme imza atıyoruz. Esaslı sigortacılık uzmanlığımız ışığında, işimize olan tutkumuz, yeniliğe olan inancımızla QNB Sigorta ismi ile devam edeceğimiz bu yolda, daha fazla insanın hayatına dokunabilecek olmaktan çok keyifli ve heyecanlıyız.”

QNB Sigorta olarak bilhassa sıhhat sigortası alanında güçlenmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Kuriş, “Sağlık, hayat ve ferdî emeklilik branşlarında da muvaffakiyet grafiğimizi yükseltmeyi amaçlıyoruz. QNB Finansbank’ın takviyesiyle amaçlarımızı de yükselttik. QNB Sigorta, toplumda sigorta şuurunu artırmak ve daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak için dijital kanallarını güncelleyerek ve kanal çeşitliliğini artırarak yoluna devam edecek. Daha güçlü bir biçimde, dalın kıymetli bir aktörü olarak geleceğimize emin adımlarla yürüyeceğiz” dedi.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir