Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası,Tıbbi masraflarınızın çoğu, seyahat sağlık sigortası poliçeniz tarafından karşılanacak ve tıbbi bakım maliyeti konusunda endişelenmeden dünyayı özgürce keşfetmenize olanak sağlayacaktır. Yukarıda kısaca belirtildiği gibi, seyahat sigortası teklifi almak için uygulayabileceğiniz birkaç yaklaşım vardır. Mevcut en iyi seçenek ile seyahat sigortası yaptırabilir ve Schengen bölgesi üye ülkelerinden herhangi birini güvenli bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Yurt dışına seyahat sağlık sigortası nasıl yapılır?

Seyahat sağlık sigortanızı yaptırmak için online başvuru formunu doldurabilir veya çağrı merkezini arayabilirsiniz. Vize prosedürü, seyahat sağlık sigortası poliçesinin imzalı ve kaşeli bir nüshasını gerektirdiğinden, kurye ile teslimat ayarlayabilirsiniz.

Şirketlerden Sigorta Teklifleri Alarak

Seyahat sağlık sigortası başvurusunu online olarak doldurarak birçok sağlayıcıdan fiyat teklifi alabilirsiniz. Nihai bir karar vermeden önce birçok sağlayıcının seyahat sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırmak çok önemlidir. Sigortam.net, adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı ve diğer kimlik bilgilerinizi birçok sigorta şirketine vermenizi sağlayarak seyahat sağlık sigortası alışverişi yapmanızı sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Mümkün olan en kısa sürede, sigorta uzmanlarımızdan biri bir yanıt ve tam poliçe bilgisi ile yanıt verecektir.

Müşteri hizmetleri için ücretsiz numarayı çevirerek

444 24 00 numaralı Sigorta Bilgi Hattımızı arayarak seyahat sağlık sigortası yaptırmanız için günün her saati hizmetinizde olan uzmanlarımızla görüşün. En iyi sigorta kapsamını seçmenize yardımcı olmak için uzman ekibimiz size konu hakkında derinlemesine bilgi verecektir.

Herhangi bir sigorta sağlayıcısından veya çevrimiçi bir sigorta pazarından seyahat sağlık sigortası alabilirsiniz. Sigorta satın almakla ilgilenenler, seyahat sağlık sigortası almak için bir dizi seçeneğe sahiptir. Seyahat sağlık sigortası için fiyat almak için doğrudan sigorta şirketini arayabilir, sigorta acentesinin web sitesini ziyaret ederek online fiyat teklifi formu doldurabilir veya sigorta şirketinin çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası Alma Yöntemleri nelerdir?

Poliçe kapsamı ve muafiyet kapsamındaki tıbbi masrafların çoğu, sigorta firmaları tarafından sağlanan seyahat sağlık sigortası planları tarafından karşılanır. Bu amaçla “Seyahat sağlık sigortasını nereden yaptırabilirim?” sorusu ortaya çıkıyor. “Seyahat sağlık sigortası düzenlemenin en iyi yolu nedir?” Soruşturmaya bir yanıt vermek de önemlidir. Vize şartlarını yerine getirmek için, sigorta sağlayıcınızdan resmi, imzalı ve kaşeli bir seyahat sağlık sigortası evrakı sağlamanız gerekir. Tıbbi tahliye sigortası sağlayıcıları, ürünleriyle ilgili ayrıntıların yanı sıra müşterilerinin kimlikleri ve seyahat planları ile fatura ve ödeme bilgileri ile satın alma onaylarını talep etme seçeneğine sahiptir.

Seyahat sağlık sigortası satın almadan önce, sigorta şirketinin itibarını, poliçenin teminatını, kapsadığı maddi ve manevi zarar türlerini, poliçenin maksimum ödeme tutarını ve sağladığı ekstra teminatları araştırmalısınız. Yurt dışındayken sağlık sigortası yaptırma konusuna daha fazla girelim.

Farklı Sigorta Poliçelerine Bakın!

Seyahat sağlık sigortası satın alırken, mevcut seçenekleri araştırmak çok önemlidir. Farklı sigorta sağlayıcıları, seyahat sağlık sigortası için değişen derecelerde teminat ve maliyet sağlayabildiğinden.

Ölümünüz ve Maluliyetinizle İlgili Ayrıntılar İçin Politikaya Bakın
Seyahat sigortası sınırları içinde, birçok sigorta şirketi ölüm veya sakatlık durumunda da koruma sağlar, ancak nelerin engellilik teşkil ettiğinin ayrıntıları sigorta şirketlerine göre değişir. Bazı sigorta poliçeleri sadece tedavi masraflarını karşılarken, bazıları da bakım aldıktan sonra eve gitme masrafını karşılar. Bu nedenle, seyahat sağlık sigortası satın almadan önce, poliçelerin özellikleri hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmek çok önemlidir.

Önemli zararların kapsandığı şartları inceleyin

Herhangi bir sigorta sağlayıcısından veya çevrimiçi bir sigorta pazarından seyahat sağlık sigortası alabilirsiniz. Sigorta satın almakla ilgilenenler, seyahat sağlık sigortası almak için bir dizi seçeneğe sahiptir. Seyahat sağlık sigortası için online başvuru formu doldurabilir veya çağrı merkezi ile iletişime geçerek size özel poliçe yaptırabilirsiniz. “Seyahat Sigortası Nedir?” başlıklı makalemizi okuyun. seyahat sağlık sigortası hakkında daha fazla bilgi için.

Eşyaların bozulması, çalınması, kırılması gibi maddi zararlar, seyahat sağlık sigortasının genel gerekliliklerine göre belirlenen poliçe kapsamında, ancak uygun ek teminatın poliçede yer alması koşuluyla karşılanabilir. İhtiyaçlarınız için en iyi seyahat sağlık sigortası hakkında nihai bir karar vermeden önce poliçenin kapsam ayrıntılarını göz önünde bulundurun.

Destinasyon Bazında Sigorta Vade Sürelerini Sınırlandırın

Seyahat sağlık sigortası periyodik bir satın alma olduğundan, ne zaman seyahat edeceğinizi bilmek önemlidir, böylece çok önceden sigorta yaptırabilirsiniz. Yalnızca siz evden uzaktayken sizi kapsayan daha kısa vadeli bir sigorta, genel olarak daha az maliyetli olacaktır.

Maksimum Seyahat Sağlık Faturanızın Ne Olabileceğini Öğrenin

Seyahat sağlık sigortası, genellikle maksimum 30.000 Euro’ya kadar tıbbi masrafları karşılar, ancak bu rakam sigortacıdan sigortacıya değişebilir. Teminat satın almadan önce, sigortacınız tarafından karşılanacak maksimum tutarı onaylamanız gerekir.

Farklı Güvence Biçimlerini Analiz Edin

Tıbbi masrafların kapsamı, seyahat sağlık sigortası satın alarak hafifletilebilecek birçok potansiyel seyahat tuzağından yalnızca biridir. Sigorta sağlayıcıları tarafından sağlanan çeşitli hizmetleri karşılaştırın ve seyahat sırasında sağlık sigortası poliçesi yapmadan önce hangi koşullar altında geçerli olduklarını öğrenin. Seyahat sağlık sigortası kapsamında sunduğumuz teminatlar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Gideceğiniz Bölgedeki Sigorta Şirketinin Tercih Edilen Hizmet Sağlayıcılarını Keşfedin

Schengen vizesi sahipleri, seyahat edecekleri ülkedeki sigorta sağlayıcılarının anlaşmalı olduğu hastaneler ve klinikler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Tıbbi masraflar poliçenin azami tutarını aştığında, tedavinizin bir kısmını cebinizden ödemek zorunda kalacaksınız. Bu, sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu bir hastaneye veya kliniğe gitseniz bile geçerlidir. Schengen vizesine nasıl başvurulacağı hakkında bilgi için lütfen sitemizin geri kalanını incelemekten çekinmeyin.

Sigortacı Ürün Muafiyetlerini Arayın

İki tür seyahat sağlık sigortası vardır: muaf olanlar ve olmayanlar, birincisi daha az maliyetlidir. Sigortacınız poliçenize bir muafiyet koşulu ekleyerek riskini azaltabilirse, primlerinizde bir azalma görebilirsiniz. İlk bakışta iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak zarar verme potansiyeli değerlendirildikten sonra, hariç tutulan öğeler gibi başka önlemlerin gerekli olduğu anlaşılır.

Sigorta şirketlerinden oranları karşılaştırın.

Sizin için en iyi seyahat sağlık sigortası kapsamı, nihai bir karar vermeden önce birkaç sağlayıcının tekliflerini karşılaştırarak bulunabilir.

 


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir